All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
32-1600mm Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Main Electrical Parts and Water or Air Cooling
| Production Experience: | 23 Years |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Or Air Cooling |
| Pipe Range: | ID63 - OD1600mm |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 1600mm Max Pipe Diameter and Siemens Brand Electrical Parts
| Moulds Number: | 28/36 Pairs |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Or Air Cooling |
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
Automatic Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Advanced PLC Control System and 28/36 Pairs Moulds for 50mm-200mm Pipe Diameter Range
| Pipe Range: | ID63 - OD1600mm |
|---|---|
| Production Experience: | 23 Years |
| Pipe Diameter Range: | 50mm-200mm |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Electrical Parts for 50mm-200mm Pipe Diameter Range and HV>940 Barrel Hardness
| Pipe Diameter Range: | 50mm-200mm |
|---|---|
| Dimension(m): | 29*6.8*3 |
| Production Experience: | 23 Years |
63mm Min Pipe Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with HV>940 Barrel Hardness and PLC Control System
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
|---|---|
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Min Pipe Diameter: | 63mm |
Water or Air Cooling Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Main Electrical Parts and HV>940 Barrel Hardness
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Usage: | Water Pipe,Wide Usage,plastic Pipe,Gas Pipe,corrugated Pipe |
| Application: | Pipe,PIPE EXTRUSION LINE,Wire,Drain Pipe Or Swage Pipe |
Durable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Full Intermeshing Engagement System and Single-Screw Design for 250-1000kg/h Capacity
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Screw Design: | Single-screw |
| Usage: | Corrugated Pipe |
Computerized Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens PLC and 250-1000kg/h Capacity for Durable Pipes
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
|---|---|
| Computerized: | Computerized |
| Mould Quantiy: | 28/36 |
Advanced Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Helical Gear and Belling-on-line Expansion Mode Featuring High Quality Alloy Steel Die Head
| Corrugator: | Double Wall Cottugated Pipe And Socket Online |
|---|---|
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
32-1600mm Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Belling-on-line Expansion Mode and 100-2000 Kg/h Output
| Screw Ratio: | 36:1 |
|---|---|
| Output: | 100-2000 Kg/h |
| Warranty: | 1 Year |

