All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter Range, High Productivity, and Siemens PLC Technology
| Extruder Type: | Single Screw Extruder |
|---|---|
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
Energy Saving PLC Control Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter Range
| Machine: | Corrugated Pipe Line |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Machine Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
DWC Corrugated Pipe Production Line with 32-1600mm Pipe Diameter Range, PLC Control System, and Pressure Water-Cooling for Mould Blocks
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
| Control System: | PLC Control |
DWC Pipe Extrusion Machine with PLC Control for 32-1600mm Double Wall Corrugated Pipe Production Line Energy Saving Design
| Product: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit Pipe Production Line |
|---|---|
| Plastic Machine: | Corrugated Pipe Equipment |
| Control System: | PLC Control |
High Productivity Energy Saving Automatic DWC Pipe Extrusion Line for Double Wall Corrugated Pipe Production
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Unique Advantage: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Machine: | Corrugated Pipe Line |
Automatic Grade Double Wall Corrugated Pipe Production Line with Siemens PLC Technology and Online Belling
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
|---|---|
| Pipe Range: | 16-1200mm |
| Contactor: | Siemens |
DWC Pipe Extrusion Line with Siemens PLC Technology for 16-1200mm Pipe Range and Online Belling
| Contactor: | Siemens |
|---|---|
| More Types: | High Speed Available |
| Pipe Range: | 16-1200mm |
High Speed Production DWC Pipe Extrusion Line with Low Energy Consumption and Double-wall Socket Joint Expansion Mode
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| More Types: | High Speed Available |
| Pipe Application: | Water Supply, Drainage, And Electric Cable Conduits. |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Cutting Diameter Range and Water Cooling Process Featuring Siemens PLC Technology
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
|---|---|
| Corrugator Type: | Horizontal |
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
DWC Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Cutting Diameter Featuring Siemens PLC Technology and Online Belling for PVC PE MPP PA HDPE Corrugated Pipes
| Cooling Type: | Air Cooling And Water Cooling |
|---|---|
| Expansion Mode: | Belling-on-line,double-wall Socket Joint |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine ,Water Cooling Tank Cooling,online Cut By Cutting Machine |

