All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 38crmoaia Screw Barrel
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
|---|---|
| AC Motor: | Siemens Beide/WEG |
| Water Tank: | 1 Set |
23 Years Production Experience Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 33:1 Screw Ratio for ID30-ID1500mm Pipes
| Cooling Tank Length: | From 6m To 12m |
|---|---|
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
| Speed Type: | High Speed |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for HDPE PVC with Planetary Cutting and 6m or Customized Pipe Length
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
|---|---|
| Model: | HDPE PVC |
| Co-Extruder Type: | Single Screw Or Twin Screw Co-extruder |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Motor
| Water Cooling Tank: | 1 Set Water Cooling Tank |
|---|---|
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
| Inner Diameter: | 32mm-1600mm |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Inverter 63mm
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
|---|---|
| Water Tank: | 1 Set |
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
PE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm Siemens PLC Control
| Type: | Pipe Extruder |
|---|---|
| Forming Machine Power: | 7.5-45kW |
| Inverter Brand: | Siemens |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Caterpillar Haul-Off Type and ID30-ID1500mm Range Featuring 6m-12m Cooling Tank
| Cooling Tank Length: | From 6m To 12m |
|---|---|
| Speed Type: | High Speed |
| Pipe Range: | ID30-ID1500mm |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with ID30-ID1500mm Range 23 Years Production Experience and 6m-12m Cooling Tank
| Production Experience: | 23 Years |
|---|---|
| Haul-Off Type: | Caterpillar Or Belt Type |
| Screw Ratio: | 33:1 |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 38CrMoALA Screw Material for High Production Demands and 6m or Customized Pipe Length
| Pipe Length: | 6m Or Customized |
|---|---|
| Screw Material: | 38CrMoALA |
| Co-Extruder Type: | Single Screw Or Twin Screw Co-extruder |
Siemens Main Motor Powered Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Deep Screw Structure and Versatile Applications
| Automaticprocessing Type: | Exturding Machine |
|---|---|
| Lead Time: | 35-55 Working Days |
| Type: | Pipe Extruder |

