All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Inverter 63mm Min Diameter
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
|---|---|
| Feeding System: | Auto |
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 33:1 Screw Ratio and Caterpillar Haul-Off for 23 Years Production Experience
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
|---|---|
| Specification: | ID30-ID1500mm |
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
Aluminium Alloy Mould Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for High Speed Production of ID30-ID1500mm Pipes with 33:1 Screw Ratio
| Specification: | ID30-ID1500mm |
|---|---|
| Plc: | Siemens |
| Type: | Pipe Extruder |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with HDPE PVC Model 6m or Customized Pipe Length and Water Cooling
| Screw Material: | 38CrMoALA |
|---|---|
| Product Type: | PE PVC Pipe |
| Warranty: | 1 Year |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 38CrMoALA Screw 1 Year Warranty and Planetary Cutting for HDPE PVC Pipes
| Model: | HDPE PVC |
|---|---|
| Product Type: | PE PVC Pipe |
| Pipe Length: | 6m Or Customized |
Automatic Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 38CrMoAlA Extruder Material and Siemens PLC System
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Material: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Extruder Material: | 38CrMoAlA |
Automatic Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with High Hardness Barrel Screw HV>740
| Motor: | Siemens |
|---|---|
| Forming Machine: | 1 Set |
| Controlsystem: | PLC Control System |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 75mm-315mm Screw Diameter and 1 Set Water Cooling Tank
| Transport Package: | Standard |
|---|---|
| Temperature Control: | Omron |
| Warranty: | 1 Year |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Omron Temperature Control and Planetary Cutting for PE PP PVC Pipes
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
|---|---|
| Temperature Control: | Omron |
| Cutting Type: | Planetary Cutting |
High Speed Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PE/PP Particle Materials and Single Screw Extruder
| Extruder Type: | Single Screw Or Twin Screw |
|---|---|
| Materials: | PE/PP Particle |
| Screw Ratio: | 33:1 |

