All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 63mm with Auto Feeding
| Features: | Disposable Bed Sheets |
|---|---|
| AC Motor: | Siemens Beide/WEG |
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
PE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm with Siemens PLC
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
|---|---|
| Main Electrical Parts: | Siemens Brand |
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm with Siemens PLC
| Forming Machine Power: | 7.5-45kW |
|---|---|
| Main Electrics: | Siemens / Schneider |
| Plastic Processed: | PE |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line HDPE PP 32-1600mm
| Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Material: | HDPE/PP |
| Machine Type: | Aluminum Window Processing Machine |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Inverter 63mm
| Features: | Disposable Bed Sheets |
|---|---|
| Inverter: | Siemens |
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 38crmoaia Screw Barrel
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
|---|---|
| Inverter: | Siemens |
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm Diameter Siemens PLC
| Main Electrical Parts: | Siemens Brand |
|---|---|
| Forming Machine Power: | 7.5-45kW |
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm Max Diameter Siemens PLC
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Max Pipe Diameter: | 1600mm |
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm Max Diameter
| Extruder Control: | By Siemens PLC Screen Touch |
|---|---|
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
| Plastic Processed: | PE |
High Speed Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Aluminium Alloy Mould and Adjustable Cooling Tank Length
| Screw Ratio: | 33:1 |
|---|---|
| Model: | HDPE PP PVC |
| Type: | Pipe Extruder |

