All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ hdpe pipe extrusion machine ] match 916 Products.
Professional Design Double Wall Corrugated Pipe Machinery with Horizontal Structure and 10-120gsm Adjustable Density
| Product Type: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE Corrugated Pipe |
|---|---|
| Main Motor Power: | 20-350kw |
| Machine Appilication: | Produce PE MPP PPR PERT Pipe |
SBG600 Stable Running DWC Pipe Line / Corrugate Pipe Machinery
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
|---|---|
| Product Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
| Product Type: | Plastic Pipe Forming |
Full Automatic Single Wall Corrugated Pipe Production Line with Water Cooling for 32-1600mm Plastic Corrugated Pipe
| Pipe Application: | Drainge,Sewage Discharge,Water Supply |
|---|---|
| Cooling Method: | Water Cooling |
| Suitable Material: | PE, PP PVC,HDPE Granules |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line , Corrugated Pipe Production Equipment
| Features: | Disposable Bed Sheets |
|---|---|
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
| Material: | Waste Powder |
16-1500mm Diameter Corrugation Pipe Machine With Helical Gear Performance
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
|---|---|
| Application: | Drainage, Sewage Etc |
| Mold Material: | 40cr Casting |
PE PVC Single Wall Corrugated Pipe Production Line with Remote Control and Siemens PLC Control
| Automation: | Automatic And Computerized |
|---|---|
| Diamenter: | 32mm-1600mm |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
Single Wall Corrugated Pipe Machine with 32-1600mm Pipe Diameter, PLC Control Touch Screen, and High Productivity for Industrial Pipe Production
| Control System: | PLC Control With Touch Screen |
|---|---|
| Feature: | High Productivity,competitive Price,energy Saving,automatic, |
| Suitable Material: | PE, PP PVC,HDPE Granules |
Customized Corrugated pipe production line featuring PLC Remote Control designed for seamless and consistent pipe output
| Belong: | Corrugated Pipe Extrution Line |
|---|---|
| Automatic Grade: | Automatic |
| Corrugatortype: | Rotary Mold Type |
Heavy-Duty Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for Flexible Hoses and Double Wall Applications
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Layer: | Single Wall ,Double Wall,Three Layer |
| Out Put: | 200 - 2000kg/h |
Water Cooling Corrugated Pipe Production Line with Advanced Cooling System for Rapid Pipe Solidification
| Cooling Method: | Water Cooling |
|---|---|
| Suitable Material: | PE, PP PVC,HDPE Granules |
| Feature: | High Productivity,competitive Price,energy Saving,automatic, |

