All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ hdpe pipe extrusion machine ] match 916 Products.
PLC Control With Touch Screen Single Wall Corrugated Pipe Machine With Schneider Siemens Electric Components For 32-1600mm Pipe Diameter
| Pipe Application: | Drainge,Sewage Discharge,Water Supply |
|---|---|
| Electric Components: | Schneider/Siemens |
| Control System: | PLC Control With Touch Screen |
Diameter 16-1500mm Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming And Aluminium Alloy Mould Material
| Materials: | PE/PP/PVC |
|---|---|
| Forming Type: | Vacuum |
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
Automatic PVC Corrugated Pipe Machine with 32-1600mm Pipe Range and 3-15m/min Line Speed for High Productivity
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Electric Components: | Siemens |
| Used For: | Making Plastic Pipe |
High-Accuracy Single Wall Corrugated Pipe Machine with PLC Control for 32mm-1600mm Pipe Production
| Key Selling Points: | High-Accuracy |
|---|---|
| Screw Type: | Single Screw |
| Engagement System: | Full Intermeshing |
Double Wall Corrugated Pipe Machine with 60-2000kg/h Output Featuring Water Sleeve Material Steel and PLC Remote Control
| Output: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Application: | Drainage, Cable Protection, Gas And Water Supply |
| Automatic Grade: | Full Automatic |
Corrugated Pipe Production Equipment with Online Belling Technology Siemens PLC System and Closed Molding Machine
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
|---|---|
| Control: | PLC With Remote Control |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
Double Wall Single Wall Corrugated Pipe Production Line with 60-2000kg/h Output, 32mm-1600mm Pipe Diameter, and PLC Remote Control
| Cooling Mode: | Water Cooling |
|---|---|
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
| Water Sleeve Material: | High Quality Steel |
Water Cooling Mode Corrugated Pipe Production Line with 32mm - 1600mm Pipe Diameter and PLC Remote Control
| PipeDiameter: | 32mm - 1600mm |
|---|---|
| Cooling Mode: | Water Cooling |
| Water Sleeve Material: | High Quality Steel |
Single Wall Corrugated Pipe Machine with PLC Control System for 32mm-1600mm Pipe Diameter Range and 200-2000kg/h Production Capacity
| Cooling: | By Water Or Blower |
|---|---|
| Key Selling Points: | High-Accuracy, Energy Efficient Pipe Production System, Single Wall Corrugated Pipe Making Machinery, Industrial Pipe Manufacturing Solution |
| Production Capacity: | 200 - 2000kg/h |
Single Wall Corrugated Pipe Machine with 32mm-1600mm Pipe Diameter Range PLC Control System and 200-2000kg/h Production Capacity
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
| Layer: | Single Wall ,Double Wall,Three Layer |

