All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ hdpe pipe extrusion machine ] match 916 Products.
Speed Dual Wall Pipe Production Line for Double Wall Corrugated Pipe Plant Plastic Machine
| Forming Speed: | 0.5-5m/min |
|---|---|
| Moulds: | Die Head, Water Sleeve, Mould Block |
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Plant |
QingDao PP Pipe Extrusion Line / Corrugated PP Pipe Machine For Gas / Water Supply
| Product Name: | Corrugated Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Pipe Machine: | Plastic Pipe Line |
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
200-3000mm PE Hollowness Wall Spiral Pipe Extruder / PE Huge Diameter Wall Sprial Pipe Line
| After-sales Service Provided: | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Other Name: | Plastic Pipe Extruder |
| Warranty: | 1 Year |
Automatic Grade Double Wall Corrugated Pipe Production Line with Siemens PLC Technology and Online Belling
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
|---|---|
| Pipe Range: | 16-1200mm |
| Contactor: | Siemens |
Customized Power Supply Plastic Pipe Production Line with 38CrMoAlA Extruder Material and Siemens PLC System
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Material: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Power Supply: | Customized |
Nitriding Treatment Screw Corrugated Pipe Machine with 32mm-1600mm Pipe Diameter Range and PLC Control Touch Screen Interface
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
|---|---|
| Control System: | PLC Control With Touch Screen Interface |
| Screw Advantage: | Nitriding Treatment |
DWC Corrugated Pipe Production Line with 32-1600mm Pipe Diameter Range, PLC Control System, and Pressure Water-Cooling for Mould Blocks
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
| Control System: | PLC Control |
High Output DWC Pipe Machine , Corrugated Pipe Making Machinery
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
Fully Automatic Single Wall Corrugated Pipe Production Line with 32mm-1600mm Pipe Diameter Range and 60-2000kg/h Capacity
| Cooling Mode: | Water Cooling |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
| Application: | Making Corrugated Pipe |
SBG300 High Speed DWC Pipe Line / Corrugated Pipe Production Equipment
| Name: | Corrugated Pipe Equipment |
|---|---|
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |

