All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe extrusion machine ] match 940 Products.
Automated Double Wall Corrugation Pipe Machine For High Capacity Production
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
|---|---|
| Color: | As To Customer's Request |
| Raw Material: | PP/PE/PVC |
Diameter 16-1500mm Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming And Aluminium Alloy Mould Material
| Materials: | PE/PP/PVC |
|---|---|
| Forming Type: | Vacuum |
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
Electric Siemens Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For PE Pipe Diameter 32-1500mm High Capacity
| Automation: | Automatic |
|---|---|
| Capacity: | 100-2000Kg/h |
| Raw Material: | PP/PE/PVC |
ID100-ID1500mm Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With High Capacity Single Screw Extruder And 250-1000kg/h Capacity
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
|---|---|
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
| Screw: | Single-Screw |
Single Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Sewage Treatment Plants
| Forming Type: | Vacuum |
|---|---|
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
| Max Pipe Diameter: | 1600mm |
Customized Corrugated pipe production line featuring PLC Remote Control designed for seamless and consistent pipe output
| Belong: | Corrugated Pipe Extrution Line |
|---|---|
| Automatic Grade: | Automatic |
| Corrugatortype: | Rotary Mold Type |
PE PVC Single Wall Corrugated Pipe Production Line with Remote Control and Siemens PLC Control
| Automation: | Automatic And Computerized |
|---|---|
| Diamenter: | 32mm-1600mm |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
Automatic Corrugated Plastic Pipe Production Line with Siemens PLC Control for 32mm - 1600mm Pipe Diameter Range
| Main Motor: | Siemens Beide |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32mm - 1600mm |
| Processing Type: | Extruding Machine |
Full Automatic Single Wall Corrugated Pipe Production Line with Water Cooling for 32-1600mm Plastic Corrugated Pipe
| Pipe Application: | Drainge,Sewage Discharge,Water Supply |
|---|---|
| Cooling Method: | Water Cooling |
| Suitable Material: | PE, PP PVC,HDPE Granules |
ID16mm HDPE Corrugated Pipe Block Screw Extruder
| Pipe ID: | 16 32 40 50 63 Mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ 55/30 |

