All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe extrusion machine ] match 940 Products.
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine 32-1600mm Diameter
| PLC System: | Siemens |
|---|---|
| Usage: | Plastic Pipe Extrusion Line |
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Production Line with 32-1600mm Diameter and Energy Saving Features
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Material: | HDPE/PP/PE/PVC/MPP |
32-1600mm Pipe Diameter Corrugated Pipe Extrusion Line with Double-layer Spiral Co-extrusion and Siemens PLC System
| Forming: | Vacuum Forming |
|---|---|
| Die Head: | Double-layer Spiral Co-extrusion |
| HDPE Output: | 40-1600kg/h |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line / Corrugated Pipe Making Machinery
| Temperature Control: | Temperature Sensor |
|---|---|
| Machine Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Product Type: | Plastic Pipe Forming |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine 32-1600mm Fully Automated
| Cooling Method: | Water Cooling |
|---|---|
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE Regrind/granules |
| Usage: | Plastic Pipe Extrusion Line |
Single Wall Corrugated Pipe Machine with 60-2000kg/h Output and 32mm-1600mm Pipe Diameter for Plastic Pipe Production Line with Siemens PLC Control
| Output: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
Vacuum Forming Double Wall Corrugated Pipe Machine with Air Cooling and Water Cooling Featuring PLC Remote Control for Cable Protection
| Keywords: | PVC Pipe Manufacturing Plant |
|---|---|
| Product Name: | Cable Protection Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Warrantyperiod: | 12 Months |
PP Corrugated Pipe Production Line 32-1600mm PLC Control
| Used Condition: | 220-420V/3phase |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
| Capacity: | 150-2000kg/h |
High Output PVC Corrugated Tube Extruder Line 500-2000Kg/h Capacity
| Contactor Brand: | Siemens |
|---|---|
| Max. Line Speed: | 2m/min-33m/min |
| Application: | PVC Pipe Production |
Automatic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line , Corrugated Pipe Making Equipment
| Screw Design: | Single |
|---|---|
| Automatic Grade: | Automatic |
| Application: | Pipe |

