All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe extrusion machine ] match 940 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Automatic HDPE Dwc Pipe Machine With Siemens Electric Control System
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Plastic Processed: | PE |
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
ID63mm Water Cooling 18.5kw Spiral Pipe Production Line
| Pipe ID: | 30-63 Mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ-65/30 |
Horizontal DWC Pipe Machine 6280mm Chain Length 1250mm Center Height
| Pipe Diameter: | 200-500mm |
|---|---|
| Materials: | PE/PP Particle |
| Max Extrusion Output: | 600kg/h |
Customized HDPE Double Wall Corrugated Pipe Machine With CE Approval
| Product Type: | Granulating Extruder |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 50-110mm |
| Production Speed: | 3-4m/Min |
Customized PVC Fiber Reinforced Hose Extrusion Line CE ISO9001 Certificate
| Place Of Origin: | Shangdong , China |
|---|---|
| Voltage: | 380V Or Customized |
| Power(W): | According To The Model |
600kg/H 400mm Water Supply PE Pipe Production Line
| Extruder: | SJ120/30 |
|---|---|
| Motor: | AC Motor 200kw |
| Max Output: | 450-600kg/h |
80kg/H Single Wall PP material Corrugated Pipe Machine
| Extruder: | SJ 65/30 |
|---|---|
| Motor: | AC Motor 18.5 Kw |
| Max Output: | 80 Kg/h |
PE PP PVC Corrugated Plastic Pipe Production Extrusion Line Machining Factory
| Pipe Shape: | With Customer Needs Sample Or Drawing |
|---|---|
| Pipe Material: | HDPE, PP, PVC, Etc. |
| Coolingsystem: | Water Cooling With Adjustable Flow |
PP PE Single Double Corrugated Pipe Production Extrusion Line With PLC Control Corrugated Pipe Machining
| Pipe Shape: | With Customer Needs Sample Or Drawing |
|---|---|
| Pipe Material: | HDPE, PP, PVC, Etc. |
| Coolingsystem: | Water Cooling With Adjustable Flow |
Hot PVC PP PE Single Double Corrugated Pipe Production Extrusion Line With PLC Corrugated Pipe Machine
| Pipe Material: | HDPE, PP, PVC |
|---|---|
| Cooling System: | Water Cooling |
| Production Capacity: | 10 Tons Per Hour |

