All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe making machine ] match 712 Products.
Automatic And Computerized HDPE Pipe Extrusion Line For Double Wall Corrugated Pipe With PLC Control
| Output: | 100-2000kg/h |
|---|---|
| Pipe Application: | Drainge,Sewage Discharge,Water Supply |
| Final Product: | Plastic Pipe For Drainage,Sewage Discharge |
PLC Controlled Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for PE, PP, PVC, HDPE Granules with 32-1600mm Pipe Diameter
| Machine Name: | Corrugated Pipe Extrution Line |
|---|---|
| Control System: | PLC Control With Touch Screen |
| Suitable Material: | PE, PP PVC,HDPE Granules |
Automatic Double-wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter, PLC Control, and High Productivity
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Suitable Material: | PE, PP PVC,HDPE Granules |
| Feature: | High Productivity,competitive Price,energy Saving,automatic, |
PLC Control With Touch Screen Single Wall Corrugated Pipe Machine With Schneider Siemens Electric Components For 32-1600mm Pipe Diameter
| Pipe Application: | Drainge,Sewage Discharge,Water Supply |
|---|---|
| Electric Components: | Schneider/Siemens |
| Control System: | PLC Control With Touch Screen |
160kw Drainage ID 800mm PE PVC DWC Pipe Extrusion Line
| Extruder: | 75kw And 160kw |
|---|---|
| Molds: | 500-800mm Die Head Water Sleeve Mould Block |
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
Corrugated Pipe Production Equipment with Online Belling Technology Siemens PLC System and Closed Molding Machine
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
|---|---|
| Control: | PLC With Remote Control |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 1 Set Water Tank, Screw Diameter 75mm-315mm, and Integral Type Extruder
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Transport Package: | Standard |
32mm-1600mm Pipe Diameter Range Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and Automatic Computerized Control
| Control System: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Automation Level: | Semi-automatic To Fully Automatic |
Automatic And Computerized Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With PLC Remote Control And 60-2000kg/h Capacity
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Cooling Mode: | Water Cooling |
| Control System: | PLC With Remote Control |
Siemens PLC Control Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Online Belling and Customizable Waveform Solutions
| Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
| Capacity: | 60-2000kg/h |

