All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe making machine ] match 712 Products.
Siemens Electric Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Water Cooling and 100kg/h - 2000kg/h Production Capacity
| Productioncapacity: | 100kg/h - 2000kg/h |
|---|---|
| Main Electrical Parts: | Siemens Brand |
| Assembly Structure: | Integral Type Extruder |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 100-3000kg/h Output and 32-1600mm Pipe Diameter
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Materials: | HDPE/PE/PP/PVC/MPP |
| Control System: | PLC Control |
67kw 1480rpm Double Wall UPVC Corrugated Pipe Extruder
| Condition: | New |
|---|---|
| Screw Design: | Single-screw Or Double Screw Are Available |
| After-sales Service: | Engineers Available To Service Abroad |
180kg/H PE Spiral Pipe Extrusion Line Single Screw Extruder
| Name: | Spiral Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Motor: | 37 Kw |
| Max Output: | 180kg/h |
2-8m/Min Single Wall Corrugated Pipe Production Line Auto Feeding System
| Pipe Diameter: | 5-160 Mm |
|---|---|
| Name: | Single Wall Corrugated Pipe Production Line |
| Output: | 2-8m/min |
Siemens HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Corrugator Type: | Vertical Or Horizontal |
|---|---|
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
Customized Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Featuring Siemens Inverter and PLC Control Remote Control for Output
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Inverter: | Siemens |
| Corrugatortype: | Rotary Mold Type |
Water Supply 260kg/H 75kw OD200mm PE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 75-200mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ90/30 & SJ30/25 |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32mm-1600mm Pipe Diameter, Siemens PLC Control, and High Productivity 100-3000kg/h for Municipal Engineering
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Production Capacity: | 100-3000kg/h |
| Finished Products: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit |
PLC Control Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for 32mm-1600mm Pipe Diameter with High Productivity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Finished Products: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit |

