All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Spiral Pipe Extrusion Line for HDPE Single-wall Pipe Production Equipment
| Mould: | Electrical Pipe Equipment |
|---|---|
| Pipe Type: | Single-wall Or Double-wall |
| Cutting Machine: | Non-dust Cutting |
Municipal Engineering Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Contactor for High Productivity and 32-1600mm Pipe Diameter
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
| Corrugator Type: | Horizontal |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with SIEMENS Motor for 32-1600mm Pipe Diameter and 60-2000kg/h Capacity
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Corrugator Type: | Horizontal |
| Cooling Method: | Water Cooling Tank |
Double Wall Corrugated Pipe Production Line with 60-2000kg/h Capacity and 32-1600mm Pipe Diameter Range for Automatic Operation
| Corrugator Type: | Horizontal |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
Horizontal 32-1600mm Pipe Diameter 60-2000kg/h Capacity Energy Saving Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Corrugator Type: | Horizontal |
32-1600mm Pipe Diameter 60-2000kg/h Capacity DWC Pipe Extrusion Line with Integrated Control System
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Corrugator Type: | Horizontal |
| Cooling Method: | Water Cooling Tank |
60-2000kg/h Capacity 32-1600mm Pipe Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Water Cooling Tank
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Cooling Method: | Water Cooling Tank |
| Corrugator Type: | Horizontal |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter 60-2000kg/h Capacity and Water Cooling Tank
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Cooling Method: | Water Cooling Tank |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter Range 60-2000kg/h Capacity and PLC System
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Corrugator Type: | Horizontal |
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
32-1600mm Pipe Diameter 60-2000kg/h Capacity Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Corrugator Type: | Horizontal |
| Cooling Method: | Water Cooling Tank |

