All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Diameter and Belling-on-line Expansion
| Material: | HDPE/PP/PE/PVC/MPP |
|---|---|
| Diameter: | 32-1600mm |
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
32-1600mm Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Control for High Productivity
| Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Material Options: | HDPE/PP/PE/PVC/MPP |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for 32-1600mm Diameter with High Productivity
| Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Material: | HDPE/PP/PE/PVC/MPP |
| Control System: | PLC Control |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for High Productivity with 32-1600mm Diameter Range
| Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Material Options: | HDPE/PP/PE/PVC/MPP |
| Control System: | PLC Control |
Alloy Steel Die Head Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens PLC Control for 32-1600mm Pipe Diameter
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Application Of Machine: | Manufacturing Double Wall Corrugated Pipe |
| Output Capacity: | 100-3000kg/h |
PLC Control Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 100-3000kg/h Output Capacity and Siemens Brand Electrical Parts
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Die Head Material: | High Quality Alloy Steel |
| Materials: | HDPE/PE/PP/PVC/MPP |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with High Productivity and Energy Saving
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
| Production Capacity: | 100-3000kg/h |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for 32mm-1600mm Diameter Pipes with High Productivity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Production Capacity: | 100-3000kg/h |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for 32mm-1600mm Pipes with 100-3000kg/h Capacity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Finished Products: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit |
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
100kgh to 2000kgh single wall corrugated pipe extrusion line combined with PLC control system delivering consistent pipe
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
| Production Capacity: | 100kg/h - 2000kg/h |

