All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
High Productivity Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Control for 32mm-1600mm Pipe Diameter
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Pipe Application: | Manufacturing Plant |
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
Aluminium Alloy Mould Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Control for 32mm-1600mm Pipe Diameter
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 32mm-1600mm |
| Processing Type: | Corrugated Pipe Extrusion |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Aluminium Alloy Mould PLC Control and 32mm-1600mm Pipe Diameter
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Pipe Diameter: | 32mm-1600mm |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter, Siemens PLC Control, and High Productivity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
| Finished Products: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 100-3000kg/h Output and 32-1600mm Pipe Diameter
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Materials: | HDPE/PE/PP/PVC/MPP |
| Control System: | PLC Control |
32mm-1600mm Inner Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens PLC Control for High Productivity
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Inner Diameter: | 32mm-1600mm |
| Applicable Industries: | Manufacturing Plant |
32-1600mm Pipe Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens PLC Control and 100-3000kg/h Output Capacity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Output Capacity: | 100-3000kg/h |
| Main Electrical Parts: | Siemens Brand |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter for High Productivity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Main Electrical Parts: | Siemens Brand |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
Siemens PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for 32-1600mm Pipe Diameter with High Productivity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Die Head Material: | High Quality Alloy Steel |
| Finished Products: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32mm-1600mm Inner Diameter, Siemens PLC Control, and High Productivity
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Productioncapacity: | 100-1000 Kg/h |
| Inner Diameter: | 32mm-1600mm |

