All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
20-50mm PVC Double Wall Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line High Production Speed
| Pipe Diameter: | 10-25mm |
|---|---|
| Install Power: | 40kw |
| Line Speed: | 8-10m/min |
Customizable And Durable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Drainage Pipe / Underground Sewage Pipe / Electric Cable Conduit
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Finished Products: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
| Corrugator Type: | Horizontal |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine with Siemens PLC Screen Touch and Planetary Cutting for 6m or Customized Pipe Length
| Pipe Length: | 6m Or Customized |
|---|---|
| Extruder Control: | By Siemens PLC Screen Touch |
| Warranty: | 1 Year |
Conical Twin-screw Extruder Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for Smooth Processing Procedure
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 32-1600mm
| Customized: | Customized |
|---|---|
| Machine Type: | Aluminum Window Processing Machine |
| Material: | HDPE/PP |
Air Cooling And Water Cooling Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Single Screw Extruder
| Model: | Single Screw Extruder |
|---|---|
| Application: | Pipe Production |
| Max Output: | 60-2000 Kg/h |
Water Cooling Forming Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Pipe Diameter Range 32-1600mm
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Main Motor: | Siemens Beide |
| Pipe Range: | 32-1600mm |
Double Screw Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming And 20CrMnTi Gear Material
| Screw Diameter: | 32mm-200mm |
|---|---|
| Advantage: | High Speed |
| Computerized: | Computerized |
PE Double-Wall Corrugated Pipe Extrusion Line/ PP PVC Corrugated Pipe Extrusion Line
| Automatic Grade: | Fully Automatic |
|---|---|
| Power(W): | According To The Model |
| Certification: | CE, ISO9001 |
Euro Standard Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line / HDPE / PP / PVC Pipe Machinery
| Place Of Origin: | Shangdong , China |
|---|---|
| Voltage: | 380V Or Customized |
| Power(W): | According To The Model |

