All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
110mm 160mm Double Wall Corrugated Pipe Production Line Extrusion Machine Plant
| Model NO.: | SBG 250 / SBG 315 |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 110 160 200 250 |
| Capacity: | 400kg/H |
63mm Double Wall Corrugated Tube Extrusion Line High Output
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
|---|---|
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Min Pipe Diameter: | 63mm |
32-1600mm Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Siemens Main Electrical Parts And Water Or Air Cooling
| Production Experience: | 23 Years |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Or Air Cooling |
| Pipe Range: | ID63 - OD1600mm |
ID63-OD1600mm Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Max Pipe Diameter 1600mm And Water Or Air Cooling
| Customized: | Customized |
|---|---|
| Origin: | China |
| Pipe Range: | ID63 - OD1600mm |
Customized Double Wall Corrugated Pipe Production Line for Customized Customer Requirements
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Main Electrics: | Siemens / Schneider |
| Customized: | Customized |
PE PP PVC Pipe Extrusion Line Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine
| Export Market: | Global |
|---|---|
| Size: | As Required From 20mm-1200mm |
| Transport Package: | Export Standard Packing, Wood Case |
400-500kg/h Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine Production Line
| Model: | SBG 600H |
|---|---|
| Line Speed: | Fast Speed |
| Mould Blocks: | 36 Pairs |
Double Wall Corrugated Pipe Production Line / Corrugated Pipe Making Machinery
| Features: | Disposable Bed Sheets |
|---|---|
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
| Inverter: | Siemens Frequency Controller |
Computerized Double wall corrugated Pipe Extrusion Line for Customized and Mould Block Production
| Advantage: | Easy To Operate |
|---|---|
| Pipe Materials: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
| Material: | High-density Polyethylene (HDPE) |
Siemens HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h
| Capacity: | 500-2000Kg/h |
|---|---|
| Pipe Material: | HDPE PE PP MPP PVC EVA |
| Temperature Control: | Siemens |

