All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 1 Set Water Cooling Tank HV>740 Barrel Screw and 1 Year Warranty
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Control: | Omron |
| Water Tank: | 1 Set |
Electric Cable Conduit Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PVC / PE / MPP / PA / HDPE
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
Horizontal Corrugator Type Double wall corrugated Pipe Extrusion Line with Water Cooling Tank Cooling
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Extruder Output: | 60-2000kg/h |
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
HDPE/PVC/PE Feeding and Screw Extruder Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Control System: | PLC Control System And Touch Screen |
| Rocessing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine ,Water Cooling Tank Cooling,online Cut By Cutting Machine |
Professional double wall corrugated Pipe Extrusion Line for Drainage Pipe Exturding Machine with ID 200mm 600mm 800mm 1000mm
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Pipe Material: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
SBG250 High Speed Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Screw Design: | Single-screw |
|---|---|
| Processing Type: | Corrugated Pipe Extrusion |
| Automatic Grade: | Automatic |
High Capacity Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens PLC and 100-2000Kg/h Capacity
| Cooling Method: | Water Cooling |
|---|---|
| Speed Type: | High Speed |
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
Advanced Single-screw Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens/Schneider Main Electrics
| Plc: | Siemens |
|---|---|
| Screw Material: | 38CrMoALA |
| Application: | Drainage/Sewage/Water Supply |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Main Electrics and Water Cooling Method
| Capacity: | 100-2000Kg/h |
|---|---|
| Speed Type: | High Speed |
| Cooling Method: | Water Cooling |
Water Cooling Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with High Speed and 38CrMoALA Screw Material
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Barrel Nitriding Depth: | 0.4~0.7 Mm |
| Capacity: | 100-2000Kg/h |

