All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for PVC PE MPP PA HDPE
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Product Type: | Plastic Corrugated Pipe With Double Wall |
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
PA HDPE Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Aging Resistance
| Screw No.: | Single Screw |
|---|---|
| Certification: | CE, ISO9001:2008, UL |
| Product Type: | PVC Pipes |
HDPE PP PVC PE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Used Condition: | 220-420V/3phase |
|---|---|
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Pipe Materials: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Dual Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 32-1600mm PVC PE MPP
| Pipe Materials: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Used Condition: | 220-420V/3phase |
| After Sales Service: | Engineers Availiable To Serive |
High-Speed Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 32-1600mm
| Capacity: | 150-2000kg/h |
|---|---|
| Production Power: | 100-1000kW |
| Used Condition: | 220-420V/3phase |
8mm~50mm Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line PLC Control
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Screw: | Conical Twin Screw |
| Automation: | Auto |
800kg/H Double Screw Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter: | 90mm-1200mm |
|---|---|
| Speed Type: | High Speed |
| Output: | High |
250mm Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 260kg/H
| Molds: | 90/110/160/200/250mm Die Head Water Sleeve Mould Block |
|---|---|
| Forming Machine: | 1 Set |
| Cutting Machine: | 1 Set |
SBG800 Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line , Plastic Pipe Making Machinery
| Screw Design: | Single-screw |
|---|---|
| Processing Type: | Corrugated Pipe Extrusion |
| Automatic Grade: | Automatic |
Plastic PE PP Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Production Machine Line
| Model NO.: | ST-150 |
|---|---|
| Co-Extrusion Technology: | HDPE Plastic Material |
| High Efficiency Single Screw Extruder: | High Efficiency Single Screw Extruder |

