All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
PE/PP/PVC Single Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With On Line Belling
| Extruder 1: | 75/33 |
|---|---|
| Extruder 2: | 65/33 |
| Power 1: | 90 Kw |
PVC Horizontal Type Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 500mm Diamter Pipe
| Product Type: | 500mm PVC DWC Pipe |
|---|---|
| Automation: | Full Automatic |
| Computerized: | Computer Control |
Complete Pipe Production Line SBG 600 Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Model: | SBG 600H |
|---|---|
| Production Speed: | 300mm Spec---3m/min |
| Mould Blocks: | 36 Pairs For Each Spec |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line single screw
| Application: | Making Plastic PE PP PVC Pipes |
|---|---|
| Material: | New PE Material Or Recycled |
| Screw Design: | Single Svrew |
HDPE/PP/PVC DWC Pipe Making Machine / Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Application: | PIPE Making Machine |
|---|---|
| Screw Material: | 38CrMoAl |
| Screw Diameter: | 65 |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter and 60-2000kg/h Capacity
| Machine: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine, Water Cooling Tank Cooling, Online Cut By Cutting Machine |
| Electric Element: | Siemens Brand |
Automatic HDPE Pipe Making Machine with Water And Air Cooling System and Online Belling for Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Application: | Manufacturing Of Double Wall Corrugated Pipes |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
PE Single Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Making Tubes For Air Conditioner
| Production Capacity: | 5 Sets/month |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| Product Type: | PE Water-supply Pipes |
High Productivity Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32-1600mm Pipe Diameter
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Winder Type: | Double Station Or Single Station |
| Cooling Way: | Air Or Water |
PVC/PE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Plastic tube Machine
| Production Capacity: | 600kg/H |
|---|---|
| Transport Package: | Wooden |
| Payment Terms: | L/C, T/T |

