All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Multi Screw Corrugated HDPE Pipe Extrusion Line Bimetallic
| Application: | Make Pipes |
|---|---|
| Screw Design: | Multi Screw |
| Screw Material: | 38CrMoALA |
HDPE Pipe Extrusion Line 32-1600mm Diameter 60-2000kg/h Output
| Delivery Conditions: | Fob /CIF /CIF |
|---|---|
| Computerized: | Computerized |
| Cooling Method: | Water Cooling |
Fully Automated HDPE Pipe Extrusion Line 60-2000kg/h Output
| Usage: | Plastic Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Automation Level: | Fully Automation |
| Structure Form: | Horizontal |
Siemens PLC HDPE Pipe Extrusion Line 60-2000kg/h Capacity
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
|---|---|
| PLC System: | Siemens |
| Machinery Test Report: | Provided |
HDPE Pipe Extrusion Line with Siemens PLC 32-1600mm Diameter
| PLC System: | Siemens |
|---|---|
| Pipe Diameter(mm): | 32-1600mm |
| Molds: | Die Heads/ Water Sleeve/Mould Block |
200mm Diameter Plastic Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and Air or Water Cooling
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machinee |
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
Computerized HDPE Pipe Extrusion Line 32-1600mm Diameter
| Computerized: | Computerized |
|---|---|
| Type: | Standard Speed And High Speed |
| Cooling Method: | Water Cooling |
HDPE Pipe Extrusion Line 32-1600mm Diameter 60-2000kg/h Capacity
| Molds: | Die Heads/ Water Sleeve/Mould Block |
|---|---|
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
| Pipe Diameter(mm): | 32-1600mm |
HDPE Pipe Extrusion Line 60-2000kg/h with Siemens PLC
| Contactor: | Siemens |
|---|---|
| Specification: | ISO9001: 2008, CE |
| Machinery Test Report: | Provided |
SBG 300 DWC Pipe Extrusion Line Durable Complete Pipe Production Line
| Model: | SBG 300H |
|---|---|
| Production Speed: | 200mm Spec---4m/min |
| Mould Blocks: | 36 Pairs |

