All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
High Speed Production DWC Pipe Extrusion Line Single-screw Design
| Screw Design: | Single-screw |
|---|---|
| Usage: | Wire And Cable Pipe Line |
| High Speed Production: | Low Energy Consumption |
300mm-1600mm Pipe Diameter Plastic Pipe Extrusion Line for Sewage or Water Supply and Electric Cable Conduits with Online Belling
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 300mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm,1600mm |
| Key Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic Operation |
High-Speed PVC Pipe Extrusion Line with Air or Water Cooling for Single/Double/Multi Wall Corrugated Pipe Production
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Control Concept: | PLC |
| Max. Line Speed: | 3-15m/min |
PVC/HDPE Double Wall Drainage Tube Corrugated Pipe Extruder Manufacture Plant
| Type: | Plastic Pipe Extruder |
|---|---|
| Assembly Structure: | Integral Type Extruder |
| Exhaust: | Don′t Exhaust |
PVC Pipe Extrusion Line with Online Belling Precision Flow Channel Design and Modular Design for Corrugated Pipe Production
| Type: | Standard Or Customized |
|---|---|
| Used For: | Making Plastic Pipe |
| Pipe Range: | 32-1600mm |
High Productivity Corrugated Pipe Production Line with Competitive Price Energy Saving and Automatic Operation for PVC/PE Extrusion Machine
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machine |
|---|---|
| Application: | Sewage,Water Supply Systems ,Water Drainage Infrastructure,Electric Cable Conduits |
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Electric Cable Conduit Production Line Automatic PVC Pipe Extrusion Line PVC / PE Corrugated Pipe Extrusion Machine
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
High Output PVC Corrugated Pipe Machine with Siemens PLC System and Max Output 200-2000KG/H for Efficient Production
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine, Water Cooling Tank Cooling, Online Cut By Cutting Machine |
|---|---|
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
PVC / PE Corrugated Pipe Extrusion Machine Maximize Pipe Production Efficiency
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
|---|---|
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine ,Water Cooling Tank Cooling,online Cut By Cutting Machine |
High Capacity Plastic Pipe Extrusion Line for 300mm 800mm 1200mm PVC/PE/MPP/PA/HDPE Corrugated Pipe Production line
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Application: | Pipe Production |
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machinee |

