All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
16-1500mm Diameter Corrugation Pipe Machine With Helical Gear Performance
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
|---|---|
| Application: | Drainage, Sewage Etc |
| Mold Material: | 40cr Casting |
Density Polyethylene PVC DWC Pipe Extrusion Line With Competitive Price And High Speed Forming
| Advantage: | Easy To Operate |
|---|---|
| Forming Speed: | 0.5-5m/min |
| Computerized: | Yes |
200-600 Mm HDPE Pipe Extrusion Line Two Extruders Co-Extrusion
| Pipe ID: | 200 Mm -600 Mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ90/33 & SJ120/33 |
Conical Twin-screw Extruder DWC Pipe Extrusion Line with High Automation and Running Mould Block
| Material: | High-density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Extruder: | Conical Twin-screw Extruder |
| Key Selling Point: | Competitive Price |
Customizable Horizontal Structure Plastic Pipe Extrusion Line for PE MPP PPR PERT Pipe with 10-120gsm Adjustable Density
| Max Capacity: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Other Name: | Plastic Pipe Production Line |
| Density: | 10-120gsm Adjustabe |
Dual Wall Pipe Production Line with 500mm 1000mm Pipe Diameter Online Cut By Cutting Machine and High-Efficiency Cooling System
| Cooling Way: | Air Or Water |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Structure: | Horizontal Structure |
Siemens HDPE Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h Double Wall Corrugated
| Capacity: | 500-2000Kg/h |
|---|---|
| Transport Package: | Exporting Package |
| Type Of Pipe: | Double Wall Corrugated Pipe |
PE/PP/PVC/EVA Single Wall Corrugated Pipe Production Line , Plastic PP Pipe Welding Machine
| Product Name: | Single Wall Corrugated Pipe Machinery |
|---|---|
| Temperature Control: | Temperature Sensor |
| Machine Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
HDPE Pipe Extrusion Line with Siemens Control 500-2000Kg/h Capacity
| Cutting Machine: | Planetary Cutting Machine |
|---|---|
| Pipe Material: | HDPE PE PP MPP PVC EVA |
| Transport Package: | Exporting Package |
Plastic PE|PP|HDPE PVC Pipe Extrusion Line Water Gas Supply Irrigation Pipe
| Application: | Water Disposal |
|---|---|
| Recommended Raw Material: | New Material For PVC |
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |

