All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
200mm Closed Loop Double Wall Corrugated Pipe Machine
| Pipe Diameter: | 50-200mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ 75/30 & SJ 55/30 |
| Output: | 120-160 Kg/h |
160kw Drainage ID 800mm PE PVC DWC Pipe Extrusion Line
| Extruder: | 75kw And 160kw |
|---|---|
| Molds: | 500-800mm Die Head Water Sleeve Mould Block |
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
600kg/H 160kw Drain ID 200mm Corrugated Pipe Extruder
| Extruder: | SJ120/30 SJ90/30 |
|---|---|
| Molds: | 500-800mm Die Head Water Sleeve Mould Block |
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
200kg/H 63mm Corrugated HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe ID: | 32-63mm |
|---|---|
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
| Water Cooling Tank: | 1 Set Water Cooling Tank |
800kg/H 600mm 132kw Corrugated HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe OD: | 200-600 Mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ120/33 And SJ90/33 |
ID75mm 55kw PE PVC Corrugated Pipe Production Line
| Pipe ID: | 90-250mm |
|---|---|
| Molds: | ID75mm, 100mm, 125mm, 150mm |
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
Double Hollow Structural Wall HDPE Spiral Winding Corrugated / Sewerage Pipe Extrusion Machine
| Condition: | New, Under The Order |
|---|---|
| After-sales Service: | Can Provide Installation And Commissioning Service |
| HDPE Pipe Types: | Large Diameter, Structured Wall |
High Speed Dwc Pipe Extrusion Line 135kw ID100mm To ID300mm
| Model: | Huasu SBG 300 |
|---|---|
| Pipe Range: | 150mm-300mm |
| Power: | 135kw |
Speed PVC Pipe Extrusion Line for Plastic Dual Wall PVC Corrugated Pipe with Precision Flow Channel Design
| Pipe Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Application: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
| Control Concept: | PLC |
Double Wall Plastic PE PP DWC Pipe Extrusion Line Corrugated Water Pipe Making Machine
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
|---|---|
| Total Power: | 250kw |
| Cooling Water: | Recycling Water. ≤20℃, ≥0.3Mpa, ~1.5T/h |

