All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
Full Intermeshing Engagement System Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Output 32mm-1600mm Diameter Range
| Output: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Control: | PLC With Remote Control |
32mm-1600mm Pipe Diameter Range Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Full Intermeshing Engagement System and Competitive Price
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
High Output Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32mm-1600mm Diameter Range and 60-2000kg/h Output
| Control: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
HDPE PP Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 32-1600mm
| Machine Type: | Aluminum Window Processing Machine |
|---|---|
| Water Cooling Tank: | 1 Set Water Cooling Tank |
| Customized: | Customized |
60-2000kg/h Capacity Double Wall Corrugated Pipe Production Line with Closed Molding Machine and High-Efficiency Cooling System
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Motor Brand: | Siemens |
| Cooling Way: | Air Or Water |
Double Wall Corrugated Pipe Production Line with Advanced Plastic Raw Material Processed Technology and Siemens PLC System Featuring High-Efficiency Cooling
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
|---|---|
| Max Output: | 400KG/H-600KG/H |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine, Water Cooling Tank Cooling, Online Cut By Cutting Machine |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Output and 32mm-1600mm Pipe Diameter Range Controlled by PLC and Remote
| Control: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Output: | 60-2000kg/h |
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Automatic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Remote Control and Full Intermeshing Engagement System for PVC/PE/MPP/PA/HDPE
| Output: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Control: | PLC With Remote Control |
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 220-440V Voltage 15m/min Max Output Speed and 75-250mm Specification
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Max. Output Speed: | 15m/min |
| Barrel Material: | 38CrMoAlA |
Pvc Advanced Double Wall Corrugated Pipe Production Line For Smooth Operation
| Place Of Original: | China |
|---|---|
| Max. Output: | Customized |
| Total Power: | Customizable |

