All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
WEG AC Motor Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 63mm Min Diameter
| Features: | Disposable Bed Sheets |
|---|---|
| Corrugator Type: | Vertical Or Horizontal |
| AC Motor: | Siemens Beide/WEG |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens PLC
| Main Electrical Parts: | Siemens Brand |
|---|---|
| Max Pipe Diameter: | 1600mm |
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity 32mm-1600mm Diameter and PLC Remote Control
| Control: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Application: | Making Corrugated Pipe |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Online Belling Feature Siemens PLC Control System and Closed Molding Machine
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
| Automation: | Automatic And Computerized |
Customizable Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32mm-1600mm Pipe Diameter Range
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
| Control: | PLC With Remote Control |
Siemens PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Extruder Control: | By Siemens PLC Screen Touch |
| Length: | 30000mm |
Double Wall Corrugated Pipe Production Line with 60-2000kg/h Capacity Customized Output and Online Belling for Plastic Pipe Extrusion
| Pipe Diameter: | 32mm-1600mm |
|---|---|
| Structure: | Horizontal |
| Other Name: | Plastic Pipe Production Line |
High Productivity Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32mm-1600mm Pipe Diameter
| Control: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity for 32mm-1600mm Pipes and High Productivity
| Application: | Making Corrugated Pipe |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 200-2000kg/h Output Single Screw and Remote Control for 32mm-1600mm Pipes
| Corrugation Pipe Line: | Automatic |
|---|---|
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |

