All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Durable Construction Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Full Intermeshing Engagement System
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Screw Design: | Single-screw |
| Usage: | Corrugated Pipe |
Polythene Single Or Double Wall Corrugated Pipe Production Line
| Gear Type: | Helical Gear |
|---|---|
| Forming Type: | Vacuum |
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
High Speed Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line SBG1000
| Condition: | New |
|---|---|
| Application: | Pipe |
| Screw Design: | Single-Screw |
PE / PP / PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming Technology Up To 1600mm Diameter
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
|---|---|
| Mold Material: | 40cr Casting |
| Gear Type: | Helical Gear |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for Smooth Production
| Extruder Type: | Single Screw Extruder |
|---|---|
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
Double Wall Corrugated Pipe Plant DWC Pipe Extrusion Line with Conical Twin-screw Extruder
| Extruder: | Conical Twin-screw Extruder |
|---|---|
| Forming Speed: | 0.5-5m/min |
| Pipe Materials: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
600mm 800mm 1000mm Pipe Diameter Double Wall Corrugated Pipe Production Line with High-Efficiency Cooling System and Online Belling
| Application: | Sewage,Water Supply Systems ,Water Drainage Infrastructure,Electric Cable Conduits |
|---|---|
| Final Product: | Plastic Pipe Extrusion Line |
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
PVC/PE/PP Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Corrugation Pipe Tube / Hose
| Feeding System: | Automatic Feeding System |
|---|---|
| Production Type: | PE/PP/PVC Corrugated Pipe |
| Pipe Range: | 16mm-1500mm |
Single-Screw Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 32-1600mm
| Application: | Pipe |
|---|---|
| Usage: | Corrugated Pipe |
| Screw: | Single-Screw |
Double Wall Corrugated Pipe Line 32-1600mm with Siemens PLC
| Pipe Numbers: | SINGLE PIPE In Double Wall Corrugated Pipe |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
| Control System: | PLC Control |

