All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
High Output Planetary Cutting Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For 32-1600mm Diameter Pipe
| Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Output: | 100-2000 Kg/h |
| Screw: | Single-screw |
Online Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Socket Online And Planetary Cutting
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
|---|---|
| Gear Type: | Helical Gear |
| Output: | 100-2000 Kg/h |
PE / PP / PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With 38CrMoALA Screw Material And Siemens Motor
| Specification: | 32-1600mm |
|---|---|
| Product Type: | Pipe Extrusion Line |
| Cooling Way: | Water Cooling |
Advanced Alloy Steel Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Helical Gear And Belling-on-line Expansion Mode
| Corrugator: | Double Wall Cottugated Pipe And Socket Online |
|---|---|
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
PE/PP/PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Length: | 6m Or As Required |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 12mm - 1200mm |
| Material: | PE PP PVC |
PE PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Making Machine
| Production Capacity: | 600kg/H |
|---|---|
| Transport Package: | Wooden |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
PVC Double Wall Corrugated Pipe Production Line / Extruder High Speed
| Screw Design: | Single-screw |
|---|---|
| Processing Type: | Corrugated Pipe Extrusion |
| Voltage: | 220V-440V |
Siemens PLC HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
|---|---|
| Capacity: | 500-2000Kg/h |
| Trademark: | HUASU |
Plastic PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Machine 16-25 Mm
| Port: | Qingdao Port |
|---|---|
| Production Capacity: | 300 Sets/year |
| Type: | Pipe Extruder |
Polyethylene Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Outside Diameter: | 40mm-1500mm |
|---|---|
| Speed Type: | High Speed |
| Output: | Absolutly High Output |

