All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 821 Products.
Precise Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Siemens Contactor And Automatic Operation
| Electric: | Siemens |
|---|---|
| Capacity: | 100-2000Kg/h |
| Raw Material: | PP/PE/PVC |
Diameter 32-1500mm Double Wall Corrugated Pipe Production Line With 38CrMoALA Screw Material
| Pipe Diameter: | 32-1500mm |
|---|---|
| Screw Material: | 38CrMoALA |
| Color: | As To Customer's Request |
PP / PE / PVC Material Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Automatic
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Raw Material: | PP/PE/PVC |
| Capacity: | 100-2000Kg/h |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With 0.4~0.7 Mm Nitriding Max Pipe Diameter 1600mm
| Forming Machine: | 1 Set |
|---|---|
| Outside Diameter: | 40mm-1600mm |
| Max Pipe Diameter: | 1600mm |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Sewage 40cr Casting Mold Material
| Gear Type: | Helical Gear |
|---|---|
| Materials: | PE/PP/PVC |
| Forming Type: | Vacuum |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Full Intermeshing System
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Material: | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Engagement System: | Full Intermeshing |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Siemens Inverter Electric Components
| Plc: | Siemens |
|---|---|
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
| Barrel Nitriding Depth: | 0.4~0.7 Mm |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 380V
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
|---|---|
| Water Sleeve Material: | High Quality Steel |
| Main Features: | High Efficiency, Stable Performance, Easy Operation |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Controls
| Material: | High-density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Main Features: | High Efficiency, Stable Performance, Easy Operation |
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
Siemens Main Motor Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Control System and Water Cooling
| Recommended Raw Material: | PE、PP ,PVC |
|---|---|
| Transport Package: | Overseas Standard Package |
| Layer: | Single Wall, Double Wall |

