All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 779 Products.
High Productivity Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32mm-1600mm Pipe Diameter
| Control: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity for 32mm-1600mm Pipes and High Productivity
| Application: | Making Corrugated Pipe |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 200-2000kg/h Output Single Screw and Remote Control for 32mm-1600mm Pipes
| Corrugation Pipe Line: | Automatic |
|---|---|
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
High-Accuracy Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Full Intermeshing Engagement System and 200-2000kg/h Output
| Layer: | Single Wall ,Double Wall,Three Layer |
|---|---|
| Screw Type: | Single Screw |
| Key Selling Points: | High-Accuracy |
80rpm HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Screw Design: | Single-screw |
|---|---|
| Screw L/D Ratio: | 33:1 |
| Application: | PIPE |
CE PP HDPE Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Manufacturing Machine
| Product Type: | PE,PP,PVC Corrugated Pipe |
|---|---|
| Screw: | Conical Twin Screw |
| Automation: | Auto |
HDPE PP Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 32mm-1600mm
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
|---|---|
| Motor: | Siemens |
| Water Cooling Tank: | 1 Set Water Cooling Tank |
Automatic Water Cooling Double Wall Corrugate Pipe Extrusion Line Machine For PVC / PE / MPP / PA
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Application: | Pipe Production |
| Pipe Range: | 32-1600mm |
Automatic Processing Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Deep Screw Channel for High-Quality Plastic Pipe Production
| Type: | Pipe Extruder |
|---|---|
| Main Motor: | Siemens |
| Corrugation Pipe Line: | Automatic |
1200mm Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Machine for Sewage Discharge - HDPE Pipe Extrusion Line
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Application: | Water Supply, Gas Supply, Sewage, Drainage, Irrigation |
| Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE Granules And Pellets |

