All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
Dual Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Municipal Engineering Corrugated Pipes
| Feature: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Cooling Type: | Air Cooling And Water Cooling |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine ,Water Cooling Tank Cooling,online Cut By Cutting Machine |
Energy Saving Competitive Price Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line and Plastic Pipe Making Machine
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
Single Screw Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Remote Control for 32mm-1600mm Pipe Diameter Range
| Key Selling Points: | High-Accuracy |
|---|---|
| Screw Type: | Single Screw |
| Control: | PLC With Remote Control |
PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h Capacity
| Contactor Brand: | Siemens |
|---|---|
| Application: | PVC Pipe Production |
| Packages: | Film And Boxes |
Remote Control Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Stable Workflow and Online Belling for PVC/PE/MPP/PA/HDPE Pipes
| Hdpe Pipes: | Single-wall |
|---|---|
| Recommended Raw Material: | New Material For PE,PVC |
| Reducer: | As Required Or Chinese Brand Guomao |
Automatic And Computerized Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32mm-1600mm Diameter Range for High Productivity
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
|---|---|
| Recommended Raw Material: | New Material For PE,PVC |
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
PE PVC Raw Material Double Wall Corrugated Pipe Production Line with Cooling Type Air Or Water and Precision Flow Channel Design
| Type: | Standard Or Customized |
|---|---|
| Used For: | Making Plastic Pipe |
| Electric Components: | Siemens |
Air or Water Cooling Way DWC Pipe Extrusion Line for PVC PE MPP PA HDPE Double Wall Corrugated Pipes with 32-1600mm Pipe Diameter
| Cooling Way: | Air Or Water |
|---|---|
| Electric Element: | Siemens Brand |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Online Belling Technology, Siemens PLC System, and Closed Molding Machine for 60-2000kg/h Capacity
| Application: | Making Corrugated Pipe |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
High-Speed PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h
| Contactor Brand: | Siemens |
|---|---|
| Capacity: | 500-2000Kg/h |
| Machine Color: | Grey And Black Or CUSTOMIZED |

