All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 781 Products.
Double Wall Corrugated Pipe Production Line 32-1600mm Siemens PLC
| Control System: | PLC Control |
|---|---|
| Stacker Method: | Auto Weighing Stacker |
| Inverter Brand: | Siemens |
PE / PP / PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Helical Gear And 40cr Casting Mold Material
| Materials: | PE/PP/PVC |
|---|---|
| Gear Type: | Helical Gear |
| Mold Material: | 40cr Casting |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming And Aluminium Alloy Mould Material Diameter 16-1500mm
| Application: | Drainage, Sewage Etc |
|---|---|
| Diameter: | 16-1500mm |
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
High-Accuracy Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Full Intermeshing and 200 - 2000kg/h Output
| Control: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
Automatic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32mm-1600mm Diameter Range and 60-2000kg/h Output
| Pipe Diameter Range: | 32mm - 1600mm |
|---|---|
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Three Layer Design Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Output and 32mm-1600mm Diameter Range
| Feature: | Feature High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
| Output: | 60-2000kg/h |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line / Corrugated Pipe Making Machinery
| Temperature Control: | Temperature Sensor |
|---|---|
| Machine Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Product Type: | Plastic Pipe Forming |
Full Automatic HDPE Pipe Extrusion Line for Double Wall Corrugated Pipe with 100kg/h - 2000kg/h Production Capacity
| Features: | High Productivity,Competitive Price,Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Used For: | Making Plastic Corrugated Pipe Products |
| Feature: | Full Automatic |
High Productivity Energy Saving Corrugated Pipe Production Line with Competitive Price for 32-1600mm Pipe Diameter
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machinee |
| Application: | Pipe Production |
32-1600mm Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Output and High Productivity
| Pipe Diameter Range: | 32mm - 1600mm |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Feature: | Feature High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |

