All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 781 Products.
HDPE Pipe Machine Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Water Supply
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
|---|---|
| Max Pipe Diameter: | 1600mm |
| Screw And Barrel: | 38crmoaia |
HDPE / PP Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Machine with PLC Control
| Screw No: | Double-screw |
|---|---|
| Plastic Processed: | HDPE/PP |
| Condition: | New |
Computerized Double Wall Corrugated Pipe Production Line Advanced Extrusion For Durable Pipes
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
|---|---|
| Computerized: | Computerized |
| Mould Quantiy: | 28/36 |
PE PP Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Siemens Main Electrical Parts
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
|---|---|
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
| Pipe Range: | ID100-ID1500mm |
Double Wall Corrugated Pipe Machinery High Speed For HDPE / PP / PVC
| Place Of Origin: | Shangdong , China |
|---|---|
| Voltage: | 380V Or Customized |
| Power(W): | According To The Model |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Wire And Cable Pipe Exturding Machine
| Processing Type: | Exturding Machine |
|---|---|
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
| High Speed Production: | Low Energy Consumption |
Electric Cable Conduits Plastic Pipe Extrusion Line with Siemens PLC System for 300mm-1600mm Pipe Diameter
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machine |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 300mm,600mm,800mm,1000mm,1200mm,1600mm |
| Key Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic Operation |
Vacuum Forming DWC Pipe Extrusion Line with Siemens PLC System for 300mm/600mm/1200mm PVC/PE Double Wall Corrugated Pipe Manufacturing
| Forming: | Vaccum |
|---|---|
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
| Process Type: | Extruding Machine |
SBG-500 Double Wall Corrugated Pipe Machine , HDPE Double Wall Pipe Production Line
| Condition: | New |
|---|---|
| Screw Design: | Single-screw |
| Brand Name: | HUASU Pe Tube Extrusion |
60-2000kg/h Capacity Plastic Pipe Extrusion Line with Siemens Motor and Air or Water Cooling for Double Wall Corrugated Pipe Production
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machinee |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Motor Brand: | Siemens |

