All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 779 Products.
60-2000kg/h Capacity Plastic Pipe Extrusion Line with Siemens Motor and Air or Water Cooling for Double Wall Corrugated Pipe Production
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machinee |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Motor Brand: | Siemens |
Automatic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Control for PVC/PE/MPP/PA/HDPE 60-2000kg/h Capacity 32mm-1600mm Pipe Diameter
| Layer: | Single Wall ,Double Wall,Three Layer |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Plastic Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Three Layer Design Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32mm-1600mm Diameter Range and 60-2000kg/h Capacity
| Automation: | Automatic And Computerized |
|---|---|
| Layer: | Single Wall ,Double Wall,Three Layer |
| Control: | PLC With Remote Control |
Automatic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for PVC/PE/MPP/PA/HDPE with 32mm-1600mm Diameter Range and 200-2000kg/h Output
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
|---|---|
| Layer: | Single Wall ,Double Wall,Three Layer |
| Control: | PLC With Remote Control |
High Productivity Energy Saving Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Competitive Price
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Automation: | Automatic And Computerized |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
|---|---|
| Trademark: | HUASU |
| Temperature Control: | Siemens |
Water Cooling PVC PE Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Production Capacity Online Belling and Siemens PLC System
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine, Water Cooling Tank Cooling, Online Cut By Cutting Machine |
High Capacity Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32mm-1600mm Diameter Range
| Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Control: | PLC With Remote Control |
| Automation: | Automatic And Computerized |
Energy Saving Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32mm-1600mm Pipe Diameter
| Application: | Making Corrugated Pipe |
|---|---|
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
Precise and Consistent Output Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32mm-1600mm Pipe Diameter Range
| Capacity: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |

