All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
Plastic Single-wall / Double-wall Corrugated Pipe Machine / Production / Extrusion Line
| HDPE Output: | 40-1600kg/h |
|---|---|
| Total Power(kw): | 200-1000kw |
| Pipe Function: | Cable Protect Cover, Medical Transfer Pipe Gas Transfer, Water Transfer |
HDPE PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter: | 50-200mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ 75/30 |
| Output: | 90-250 Kg/h |
Customizable PVC Double Wall Corrugated Pipe Production Line Machine
| Main Extruder: | Conical Double Screw Extruder |
|---|---|
| Terms Of Payment: | LC, T/T |
| Max.pipe Diameter: | 180-1600mm |
HDPE / PP Double Wall Corrugated Pipe Making Production High Speed
| Certification: | CE, ISO9001 |
|---|---|
| Voltage: | 380V Or Customized |
| Length: | 30000mm |
Automatic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line , Corrugated Pipe Making Equipment
| Screw Design: | Single |
|---|---|
| Automatic Grade: | Automatic |
| Application: | Pipe |
32-1600mm PVC PE MPP PA HDPE Plastic Pipe Extrusion Line with Siemens PLC System for Corrugated Pipe Making
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Type: | Plastic Pipe Production Line |
| Power Supply: | Customized |
PLC Controlled Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Online Belling Functionality and Siemens PLC Control System
| Control: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
| Application: | Making Corrugated Pipe |
300mm / 600mm / 1000mm Double Wall Corrugated Pipe Machine with 38CrMoAlA Extruder Material for High-Quality Plastic Pipe Production
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Material: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| Finished Product: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit |
Semi Automatic Flexible Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 12-120KW
| Condition: | New |
|---|---|
| Screw Design: | Single-screw |
| Automatic Grade: | Semi-automatic |

