All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 763 Products.
QingDao High Speed DWC Pipe Extrusion Line / Large Diameter Corrugated Pipe Line
| Name: | Corrugated Pipe Equipment |
|---|---|
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
High Productivity 32-1600mm Pipe Diameter DWC Pipe Extrusion Line with 0.5-5m/min Production Speed and 60-2000kg/h Capacity
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Cooling System: | Water And Air Cooling System |
| Key Selling Points: | Automatic |
PP Corrugated Pipe Production Line 32-1600mm PLC Control
| Used Condition: | 220-420V/3phase |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
| Capacity: | 150-2000kg/h |
250mm Single Wall Corrugated PE PP Pipe Extrusion Machine
| Application: | PIPE EXTRUSION LINE,Wire,Drain Pipe Or Swage Pipe |
|---|---|
| After-sales Service Provided: | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Video Technical Support,Field Maintenance And Repair Service |
| Automatic Grade: | Automatic |
Fan Cooling Hdpe Pipe Extruder DWC Pipe Extrusion Line
| Pipe Type: | Double Wall Corrugated Pipe |
|---|---|
| Pipe Lengh: | 100m In Roll Or Customized |
| Speed Control: | ABB Inverter |
Double Wall Corrugated PVC Pipe Extrusion Line Full Automatic
| Product Type: | PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Automation: | Full Automatic |
| Computerized: | Computer Control |
Horizontal Drainage HDPE DWC Pipe Extrusion Line Vaccum Forming
| Feature: | Large Diameter |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Certification: | CE/ISO/BV |
Customized DWC PVC Pipe Extrusion Line Heating Cooling System
| Product Type: | DWC PVC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Screw No.: | Single-screw |
| Automatic: | Automatic |
PVC HDPE 600mm Double Wall Corrugated Pipe Machine
| Application: | Pipe,PIPE EXTRUSION LINE,Wire,Drain Pipe Or Swage Pipe |
|---|---|
| Plastic Processed: | PE,PVC,HDPE,PP |
| Screw Design: | Single-screw,Double-screw |

