All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
PE PVC Flexible Plastic Corrugated Pipe Extrusion Machine Single Wall Double Wall
| Product Type: | PP PE HDPE Pipes |
|---|---|
| Model NO.: | SJ-65/30 |
| Engagement System: | Full Intermeshing |
PE PVC MPP Raw Material DWC Pipe Extrusion Line with Double Wall Layer for 300mm-1600mm Pipe Diameter
| Application: | Sewage, Water Supply Systems,Water Drainage Infrastructure, Electric Cable Conduits |
|---|---|
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machine |
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
HDPE Double Wall Corrugated DWC Pipe Extruder Machine 63mm-1200mm
| Name: | Double Wall Corrugated DWC Pipe Extruder Machine |
|---|---|
| Model NO.: | SGB600H |
| Screw Model: | SJ 120/33 & SJ 90/33 |
Single Screw HDPE DWC Pipe Extrusion Line Corrugated Pipe Manufacturing Machine
| Applicable Industries: | Building Material Shops |
|---|---|
| Production Speed: | 1-4m/Min |
| Max. Speed: | 4m/min For 200mm Spec |
63mm-1200mm DWC Pipe Extrusion Line For Corrugated Pipes
| Name: | 63mm-1200mm DWC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Model NO.: | SGB600H |
| Usage: | Corrugated Pipes |
PE PVC Single Wall And DWC Pipe Extrusion Line Making Machine
| Extruder 1: | 120/33 |
|---|---|
| Power 1: | 220kw |
| Max. Outout 1: | 800kg/h |
Corrugated Pipe Line DWC Pipe Extrusion Line For Durable Drainage Pipe Production Line
| Transport Package: | Film Package Or Woodcase Package |
|---|---|
| Unique Advantage: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
| Machine: | Corrugated Pipe Line |
Large Diameter 90-300mm DWC Pipe Extrusion Line HDPE LDPE Pipe
| Name: | DWC Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
PP/PE/PVC Corrugated Pipe Production Line Made For Algerian Customers
| Internal Diameter( Mm): | 600-1200mm |
|---|---|
| Power: | 380 V X 50 Hz X 3 Phase |
| Total Power: | 515kw |
MPP Electric Pipe Machine Single Or Double Wall Corrugated Aluminium Alloy Mould Material
| Application: | Drainage, Sewage Etc |
|---|---|
| Mould Material: | Aluminium Alloy |
| Materials: | PE/PP/PVC |

