All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
Customized PE / PP Spiral Pipe Extrusion Line With Single / Multi Layer
| Die: | ф50-200mm |
|---|---|
| Calibrating Tank: | SGZL-200 |
| Voltage: | 380V Or Customized |
Carbon Spiral PP Pipe Production Line
| Condition: | New |
|---|---|
| Screw Design: | Single Screw Estruder |
| Brand Name: | HUASU |
Pipe Production Made Easy with Siemens Beide Main Motor HDPE Pipe Making Machine in High Demand
| Main Motor: | Siemens Beide |
|---|---|
| Max Output: | 60-2000 Kg/h |
| Finished Product: | Drainage Pipe,municipal Engineering,underground Sewage Pipe,electric Cable Conduit |
63-1600mm Double Wall Plastic Corrugated Pipe Machine High Speed Automatic
| Terms Of Payment: | LC, T/T |
|---|---|
| Min.pipe Diameter: | 32-800mm |
| Main Extruder: | Conical Double Screw Extruder |
ID63mm Water Cooling 18.5kw Spiral Pipe Production Line
| Pipe ID: | 30-63 Mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ-65/30 |
High Effective PE/PP Spiral Pipe Extrusion Line SQ63-250 Spiral Welded Pipe Machine
| Automatic Grade: | Fully Automatic |
|---|---|
| After-sales Service: | Engineers Available To Service |
| Weight: | AccordingTo The Model |
Speed Corrugated Tube Machine / DWC Pipe Production Line Water Cooling PLC Control System For Advanced Cooling
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Raw Material: | Hdpe/PE,PP,PVC,PA,EVA,PVDF New Or Recycled Granule |
| Application: | Power Threading/sewage Drainage Double/single Wall Corrugated Pipe , Water/gas Supply Pipe |
HUASU DWC pipe manufacturing machine , Corrugate Pipe Machinery SBG-600
| Machine Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
|---|---|
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
| Product Name: | Double Wall Corrugated Pipe Extruder |
High Speed DWC Pipe Line , Corrugated Pipe Production Equipment SBG-1000
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Temperature Controller: | Temperature Sensor |
Electric Cable Conduit PVC Corrugated Pipe Machine Diameter 32-1600mm With Advanced Technology
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding In Screw Extruder, Shaping In Forming Machine ,Water Cooling Tank Cooling,online Cut By Cutting Machine |
|---|---|
| Production Line Feature: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
| Capacity: | 60-2000kg/h |

