All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
500mm Id Double Wall Plastic Corrugator Pipe Plant Dwc Pipe Plant
| Size Of Pipe: | From Size 180mm Inside Diameter To 500mm HDPE Pipe Diameter |
|---|---|
| Line Speed: | Speed Variable Depend On Profile, Size & Output Of Extruder |
| Cavity Blocks: | 36 Pairs |
High-Accuracy Twin Screw Plastic Pipe Making Machine with 200 - 2000kg/h Output and PLC Remote Control
| Engagement System: | Full Intermeshing |
|---|---|
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
| Control: | PLC With Remote Control |
36/38 Pairs Moulds Corrugation Pipe Machine With Siemens Electrical Parts And Customizable Design
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
|---|---|
| Extruder Type: | Single Screw Extruder |
| Pipe Material: | PE, PP, PVC |
Wear Resistant ID 1200mm HDPE PP Pipe Extrusion Machine
| Application: | Power Conduit And Drain Pipe |
|---|---|
| Plastic Processed: | PE, PVC, HDPE ,PP |
| Screw Design: | Single-screw Or Double-screw |
Double Wall High Speed Pvc Pipe Extrusion Machine , Corrugated Pipe Making Machine
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Control: | Recycled Water |
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machine |
Computerized PVC Pipe Making Machine 60-2000kg/h Output
| Computerized: | Computerized |
|---|---|
| Structure Form: | Horizontal |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE Regrind/granules |
250mm Double Wall DWC Corrugated Pipe Making Machine
| Pipe Diameter: | 5-110mm 75-250mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ 65/30 |
| Motor Brand: | Siemens |
Single / Twin Screw PVC Pipe Extruder 500mm Corrugated Pipe Machine
| Name: | Corrugated Pipe Machine |
|---|---|
| Condition: | New |
| Specification: | 500mm |
HDPE PVC Corrugated Pipe Machine 32-1600mm Diameter 60-2000kg/h Output
| Usage: | Plastic Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| PLC System: | Siemens |
| Cooling Method: | Water Cooling |
Corrugated PLC ID 200mm HDPE PVC DWC Pipe Machine
| Dimension(L*W*H): | According To The Model |
|---|---|
| After-sales Service: | Engineers Available To Service |
| Plastic Processed: | PE/PPR/PVC |

