All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
High Speed Spiral Pipe Making Machine / PVC Pipe Production Line SBG 63-250
| Die: | ф50-200mm |
|---|---|
| Calibrating Tank: | SGZL-200 |
| Voltage: | 380V Or Customized |
PE / PP Single (Multi) Layer Spiral Pipe Making Machine Extrusion Line Dieф50-200mm
| Die: | ф50-200mm |
|---|---|
| Motor: | Siemens |
| Power(W): | According To The Model |
PP PVC PE Corrugated Threading Pipe Production Equipment 300-400kg/h
| Pipe Machine Type: | PVC Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Pipe Range: | 110-315mm |
| Screw: | Twin Screw 80/156 |
80kg/H PVC HDPE Corrugated Making Machine For 250mm Pipe
| Plastic Processed: | Pvc Pe |
|---|---|
| Screw Material: | 38CrMoALA |
| Screw Diameter: | 90 |
Automatic PVC Drainage Pipe Making Machine Streamline Production With Advanced Technology
| Product Type: | PVC/PE Corrugated Pipe Extrusion Machine |
|---|---|
| Cooling Way: | Air Or Water |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
12mm - 1200mm Polyethylene Pipe Equipment And Machinery For Production Line
| Raw Material: | PE, PP, PVC |
|---|---|
| Wall Thickness: | Can Be Customized Or Standard |
| Pipe Length: | 6m |
900kg/H DWC Pipe Manufacturing Machine Single Screw Extruder
| Name: | DWC Pipe Manufacturing Machine |
|---|---|
| Product Type: | Single Screw Extruder |
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
Double Screw Vacuum Forming Type DWCP Production Line With High Speed Performance And PLC Control
| Advantage: | High Speed |
|---|---|
| Screw No: | Double-screw |
| Plastic Processed: | HDPE/PP |
Helical Gear 600kg/H 800mm HDPE DWC Pipe Machine
| Pipe Diameter: | 500-800mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ 120/30 & SJ 90/30 |
| Capacity: | 600 Kg/h |
Horizontal DWC Pipe Machine 6280mm Chain Length 1250mm Center Height
| Pipe Diameter: | 200-500mm |
|---|---|
| Materials: | PE/PP Particle |
| Max Extrusion Output: | 600kg/h |

