All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ double wall corrugated pipe extrusion line ] match 753 Products.
PLC 63mm Corrugated Pipe Machine For Cable Protection
| Application: | Making Pipes For Cable Protection |
|---|---|
| Pipe ID: | 63-250mm |
| Key Selling Poiont: | High Quallity Electrical Components |
PE 80 HDPE 400 Corrugated Pipe Machine 250kw For Gas Distribution
| Single Screw Extruder 1: | SJ 90/33 |
|---|---|
| Single Screw Extruder 2: | SJ 75/33 |
| Vacuum Calibrating Cooling Tank: | 1 SET OR 2 SETS |
Single Wall HDPE PVC Corrugated Pipe Making Machine 90r/Min
| Application: | Making Pipes |
|---|---|
| Screw Design: | Single-screw Plastic Pipe Making Machine |
| Screw Material: | 38CrMoALA |
Single Screw HDPE Corrugated Pipe Machine With Pressure Water Cooling System
| Pipe Corrugator: | Corrugated Pipe Machine |
|---|---|
| Top Brand: | Widely Used By Big Pipe Manufacturers |
| High Accuracy: | All Made By High Accurate Machine Tools |
72rpm 75mm Screw DWC HDPE Tube Extrusion Line 5m/Min
| Screw Design: | 2 Single Screw |
|---|---|
| Screw Diameter: | 65 And 75 Mm |
| Screw Speed (rpm): | 72 Rpm |
Air Cooling Corrugated HDPE DWC Pipe Extrusion Machine
| Pipe ID: | 32/40/50/63 Mm |
|---|---|
| L:D: | 30:1 |
| Extruder: | SJ 55/30 & SJ 45/30 |
32-1600mm Diameter HDPE Corrugated Pipe Extruder Machine With Single Screw Technology
| Screw Ratio: | 36:1 |
|---|---|
| Diameter: | 32-1600mm |
| Corrugator: | Double Wall Cottugated Pipe And Socket Online |
Corrugated Pipe Line DWC Pipe Extrusion Machine For Plastic Double Wall Pipe Manufacturing
| Product: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit Pipe Production Line |
|---|---|
| Plastic Machine: | Corrugated Pipe Equipment |
| Control System: | PLC Control |
800mm HDPE DWC Corrugated Pipe Making Machine 80rpm
| Voltage: | 380V 50HZ 3Phase (free Customized) |
|---|---|
| Screw: | Single Screw |
| Screw Speed (rpm): | 80rpm |
Flexible Plastic Fresh Air Corrugated Duct Pipe Conduit Extrusion Line Double Wall
| Type: | Plastic Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed: | PE Or PP |
| Assembly Structure: | Separate Type Extruder |

