All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ plastic pipe manufacturing machine ] match 732 Products.
Customized Corrugated pipe production line featuring PLC Remote Control designed for seamless and consistent pipe output
| Belong: | Corrugated Pipe Extrution Line |
|---|---|
| Automatic Grade: | Automatic |
| Corrugatortype: | Rotary Mold Type |
PE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line Built with Aluminium Alloy Mould Material Ensuring Stable Pipe Production
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Finished Products: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit |
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
Non dust Cutting Spiral Pipe Extrusion Line Featuring Semi automatic to Fully Automatic Options for Workflow Management
| Winding Machine: | 100m/roll |
|---|---|
| Mould: | Electrical Pipe Equipment |
| Productioncapacity: | Up To 10 Tons Per Hour |
75mm PE PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Application: | Pipe |
|---|---|
| Voltage: | Choose Freely |
| Screw Design: | Single Screw |
16-1200mm PVC Pipe Extrusion Line PE Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Machine Type: | PVC Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Pipe Range: | 16-1200mm |
| Motor: | AC Motor |
36/38 Pairs Moulds Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With High Output And Siemens Electrical Parts
| Extruder Capacity: | 250-1000kg/h |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
PE / PP / PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming Technology Up To 1600mm Diameter
| Product Type: | Corrugate Pipe Machinery |
|---|---|
| Mold Material: | 40cr Casting |
| Gear Type: | Helical Gear |
HDPE Pipe Extrusion Line 60-2000kg/h for Cable Conduit 32-1600mm
| Contactor: | Siemens |
|---|---|
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
| Machinery Test Report: | Provided |
Corrugated Pipe Production Equipment with Online Belling Technology Siemens PLC System and Closed Molding Machine
| Layer: | Single Wall, Double Wall, Three Layer |
|---|---|
| Control: | PLC With Remote Control |
| Capacity: | 60-2000kg/h |
Automatic Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with High Hardness Barrel Screw HV>740
| Motor: | Siemens |
|---|---|
| Forming Machine: | 1 Set |
| Controlsystem: | PLC Control System |

