All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ plastic pipe manufacturing machine ] match 732 Products.
Automatic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Remote Control Siemens PLC and Online Belling
| Reducer: | As Required Or Chinese Brand Guomao |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Remote Control Online Belling and Customizable Waveform Solutions for PVC PE MPP PA HDPE Pipes
| Recommended Raw Material: | New Material For PE,PVC |
|---|---|
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |
Siemens Main Motor Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Control System and Water Cooling
| Recommended Raw Material: | PE、PP ,PVC |
|---|---|
| Transport Package: | Overseas Standard Package |
| Layer: | Single Wall, Double Wall |
PLC Controlled Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for PE, PP, PVC, HDPE Granules with 32-1600mm Pipe Diameter
| Machine Name: | Corrugated Pipe Extrution Line |
|---|---|
| Control System: | PLC Control With Touch Screen |
| Suitable Material: | PE, PP PVC,HDPE Granules |
PLC Control Energy Saving Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32mm-1600mm Pipe Diameter Range
| Control System: | PLC Control |
|---|---|
| Machine Name: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
| Heating Zones: | 5-8 Zones |
Corrugated Pipe Production Line Extrusion Line Platform Facilitating Automated Pipe Forming And Process Control One Feed
| Belong: | Extrution Line |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Control System: | PLC Control |
220kg/H Anti Flammable Hdpe Pipe Extrusion Line 63mm Diameter
| Product: | Die Head |
|---|---|
| Plastic Processed: | LDPE, HDPE |
| Screw Material: | 38CrMoALA |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Production Line with 100-1000kW Power and Water Cooling System
| Place Of Original: | China |
|---|---|
| Max. Output: | Customized |
| Total Power: | Customizable |
PVC Twin Wall Corrugated Pipe Machine 32-1600mm with Siemens PLC
| Vacuum Tank: | 6 METERS LENGTH |
|---|---|
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
| Inverter Brand: | Siemens |
DWC Pipe Extrusion Line with Online Belling High-Efficiency Cooling System and Precision Pressure Casting Process
| Winder Type: | Double Station Or Single Station |
|---|---|
| Finished Product: | Drainage Pipe, Municipal Engineering, Underground Sewage Pipe, Electric Cable Conduit |
| Plastic Raw Material Processed: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |

