All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ plastic pipe manufacturing machine ] match 732 Products.
High-efficient Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 0.5-5m/min Production Speed
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Production Speed: | 0.5-5m/min |
| Plastic Raw Material: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
Energy Saving DWC Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32-1600mm Pipe Diameter for High Productivity
| Cooling System: | Water And Air Cooling System |
|---|---|
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding → Screw Extrusion → Forming → Water Cooling → Cutting |
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
High Capacity Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 60-2000kg/h Capacity and 32mm-1600mm Diameter Range
| Feature: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Control: | PLC With Remote Control |
| Automation: | Automatic And Computerized |
Computerized Control High Productivity Corrugated Pipe Extrusion Line for 32-1600mm Pipe Range
| Features: | High Productivity, Competitive Price, Energy Saving, Automatic |
|---|---|
| Pipe Range: | 32-1600mm |
| Computerized: | Computerized |
Double Wall Corrugated Pipe Production Line with 60-2000kg/h Capacity and 32-1600mm Pipe Diameter Range for Automatic Operation
| Corrugator Type: | Horizontal |
|---|---|
| Capacity: | 60-2000kg/h |
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
PLC Control Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Diameter for High Productivity
| Material: | HDPE/PP/PE/PVC/MPP |
|---|---|
| Control System: | PLC Control |
| Processing Type: | Corrugated Pipe Extrusion |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line for High Productivity with 32-1600mm Diameter Range
| Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Material Options: | HDPE/PP/PE/PVC/MPP |
| Control System: | PLC Control |
Dual Wall Polyethylene Corrugated Pipe Production Line
| Name: | Duall-Wall Polyethylene Corrugated Pipe Production Line |
|---|---|
| Product: | DWC Pipes |
| Brand: | Shandong Huasu Brand |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Planetary Cutting and Socket Online for 32mm-1600mm Inner Diameter Pipes
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
|---|---|
| Gear Type: | Helical Gear |
| Output: | 100-2000 Kg/h |
High Speed Production Dual Wall Pipe Production Line with Low Energy Consumption and Siemens PLC Technology
| Extruder Type: | Single Screw Extruder |
|---|---|
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
| More Types: | High Speed Available |

