All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ plastic pipe manufacturing machine ] match 732 Products.
Siemens HDPE Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h Double Wall Corrugated
| Capacity: | 500-2000Kg/h |
|---|---|
| Transport Package: | Exporting Package |
| Type Of Pipe: | Double Wall Corrugated Pipe |
Plastic Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Main Motor and 35-55 Working Days Lead Time
| Control System: | PLC Control |
|---|---|
| Contactor: | Siemens |
| Material: | Plastic |
Automatic Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with ISO and CE Certification and Water Cooling System
| Controlsystem: | PLC Control System |
|---|---|
| Corrugator Type: | Vertical Or Horizontal |
| Gear Material: | 20CrMnTi |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 48 Mould Quantity and Siemens PLC Control for High Efficiency Production
| Customized: | Customized |
|---|---|
| Mould Quantiy: | 48 |
| Machinelength: | Approximately 15-20 Meters |
Water Supply 600kg/H OD 200mm HDPE Pipe Extrusion Line
| Extruder: | SJ 120/30 |
|---|---|
| Extruder For Marking: | SJ 30/25 |
| Line Speed: | High Production Speed |
PLC 110mm Diameter PVC Corrugated Pipe Extrusion Line
| Plastic Processed: | PE PP PVC |
|---|---|
| Screw L/D Ratio: | 33:1 |
| Application: | Make Plastic Pipe For Drainage Pipe |
125mm Polyethylene Plain HDPE Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter: | 110/125/140/160/180/200/225/250/355/400 |
|---|---|
| Other Diameter: | Available |
| Total Power: | 132kw |
PE/PP/PVC Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Length: | 6m Or As Required |
|---|---|
| Pipe Diameter: | 12mm - 1200mm |
| Material: | PE PP PVC |
Automatic DWC Pipe Extrusion Line with Siemens PLC and High Speed for PVC PE MPP PA HDPE
| Materials: | PVC /PE /MPP/PA/HDPE |
|---|---|
| Expansion Mode: | Belling-on-line,double-wall Socket Joint |
| More Types: | High Speed Available |
DWC Pipe Extrusion Line with Siemens PLC Technology for 16-1200mm Pipe Range and Online Belling
| Contactor: | Siemens |
|---|---|
| More Types: | High Speed Available |
| Pipe Range: | 16-1200mm |

