All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ plastic pipe manufacturing machine ] match 732 Products.
Threading Single Wall Corrugated PVC Pipe Extrusion Line
| Single Or Double Screw Extruder: | 1 Set |
|---|---|
| Die(with Wire Insert): | 1 Set |
| Corrugator(no Blocks): | 1 Set |
HDPE / PP Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line High Speed PLC Control
| Forming Type: | Vacuum |
|---|---|
| Advantage: | High Speed |
| Plastic Processed: | HDPE/PP |
100-1000kW Production Power Double Wall Corrugated Pipe Machine with PLC Control and Water Cooling for Customizable Output
| Heating Temperature: | 180-210℃ |
|---|---|
| Electric: | PLC Control |
| Production Power: | 100-1000kW |
63-1600mm High Speed Automatic Double Wall Corrugated Pipe Machine for PVC Pipe Extrusion Line
| Terms Of Payment: | LC, T/T |
|---|---|
| Min.pipe Diameter: | 32-800mm |
| Main Extruder: | Conical Double Screw Extruder |
Siemens Inverter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Hardness Of Barrel HV 940 And 38crmoaia Screw
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Barrel Nitriding Depth: | 0.4~0.7 Mm |
| Corrugator: | 1 Set Corrugator |
Customizable Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line For Sewage 40cr Casting Mold Material
| Gear Type: | Helical Gear |
|---|---|
| Materials: | PE/PP/PVC |
| Forming Type: | Vacuum |
Double Screw Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With Vacuum Forming And 20CrMnTi Gear Material
| Screw Diameter: | 32mm-200mm |
|---|---|
| Advantage: | High Speed |
| Computerized: | Computerized |
Double Wall Corrugated Pipe Machine with Siemens PLC for 32-800mm Plastic Extrusion at 500-2000Kg/H
| Total Power: | 200-1000kw |
|---|---|
| Min.pipe Diameter: | 32-800mm |
| Terms Of Payment: | LC, T/T |
Siemens Electric Components Corrugation Pipe Machine For Max Pipe Diameter 1600mm
| Barrel: | Hardness Of Barrel HV>940 |
|---|---|
| Main Electrics: | Siemens / Schneider |
| Max Pipe Diameter: | 1600mm |
Fast Speed Single And Double Wall Corrugated Pipe Machine For Production
| Specification: | 32-1600mm |
|---|---|
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
| Automatic Grade: | Automatic |

