All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ plastic pipe manufacturing machine ] match 732 Products.
DWC Pipe Extrusion Line with 32-1600mm Pipe Diameter 0.5-5m/min Production Speed and 60-2000kg/h Capacity for PVC/PE/MPP/PA/HDPE Plastic Raw Material
| Product Type: | Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Cooling Type: | Air Cooling And Water Cooling |
| Processing Procedure: | Raw Material Feeding → Screw Extrusion → Forming → Water Cooling → Cutting |
Siemens Electric Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Water Cooling and 100kg/h - 2000kg/h Production Capacity
| Productioncapacity: | 100kg/h - 2000kg/h |
|---|---|
| Main Electrical Parts: | Siemens Brand |
| Assembly Structure: | Integral Type Extruder |
PLC Control Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Energy Saving and High Productivity
| Pipe Diameter: | 32-1600mm |
|---|---|
| Production Capacity: | 100kg/h - 2000kg/h |
| Expansion Mode: | Belling-on-line |
32-1600mm Pipe Diameter 60-2000kg/h Capacity Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Corrugator Type: | Horizontal |
| Cooling Method: | Water Cooling Tank |
15Kg/H Single Layer Corrugated Pipe Extrusion Line
| Pipe Diameter: | 4.5-9mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ45/30 |
| Capacity: | 8-15Kg/h |
250kg/H Conical Twin Screw PVC Pipe Extrusion Line
| Production Line: | SJZ65/132+GF160 |
|---|---|
| Power Supply: | 380V, 50Hz, 3-phase Or Customized |
| Extruder: | SJZ65/132 |
Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with PLC Control System and Water Cooling for 1600mm Max Pipe Diameter
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Raw Material: | Hdpe/PE,PP,PVC,PA,EVA,PVDF New Or Recycled Granule |
| Application: | Power Threading/sewage Drainage Double/single Wall Corrugated Pipe , Water/gas Supply Pipe |
High Speed Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line With 20CrMnTi Gear Material And PLC Control System
| Computerized: | Computerized |
|---|---|
| Gear Material: | 20CrMnTi |
| Plastic Processed: | HDPE/PP |
Automated High Density Double Wall Corrugated Pipe Machinery with Water Cooling for Efficient Production
| Main Electrical: | Siemens /ABB |
|---|---|
| Key Word: | Corrugated Pipe Production Line |
| Condition: | New |
PLC Control OD250mm 75kw 450kg/H Hdpe Pipe Extruder
| Pipe OD: | 75-250mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ90/33 & SJ30/25 |

