All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ plastic pipe manufacturing machine ] match 732 Products.
260kg/H 75kw 250mm PE Conduit Pipe Extrusion Line
| Extruder: | SJ90/30 |
|---|---|
| Motor: | AC Motor 75kw |
| Max Output: | 260 Kg/h |
PE PP PVC Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 380V Customizable
| Barrel Screw: | Hardness Of Screw HV>740 |
|---|---|
| Engagement System: | Full Intermeshing |
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
Siemens PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 1600mm
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Extruder Control: | By Siemens PLC Screen Touch |
| Length: | 30000mm |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Hard Teeth Face Gearbox for High-Accuracy and Electric Heating
| Gearbox: | Hard Teeth Face |
|---|---|
| Motor: | Siemens |
| Screw Channel Structure: | Deep Screw |
Municipal Engineering Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Siemens Contactor for High Productivity and 32-1600mm Pipe Diameter
| Pipe Diameter Range: | 32-1600mm |
|---|---|
| Production Capacity: | 60-2000kg/h |
| Corrugator Type: | Horizontal |
HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Full Intermeshing System
| Electric Components: | Siemens, Scheider, ABB Etc |
|---|---|
| Material: | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Engagement System: | Full Intermeshing |
PP PE Single Wall Corrugated Pipe Production Line ID 200mm
| Pipe Diameter: | 90-250 Mm |
|---|---|
| Extruder: | SJ 90/30 |
| Output: | 120-260kg/h |
32-1600mm Diameter Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with Belling-on-line Expansion Mode and 100-2000 Kg/h Output
| Screw Ratio: | 36:1 |
|---|---|
| Output: | 100-2000 Kg/h |
| Warranty: | 1 Year |
High Output PVC Corrugated Tube Extruder Line 500-2000Kg/h Capacity
| Contactor Brand: | Siemens |
|---|---|
| Max. Line Speed: | 2m/min-33m/min |
| Application: | PVC Pipe Production |
PLC Controlled Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 1600mm Max Pipe Diameter and Siemens Brand Electrical Parts
| Moulds Number: | 28/36 Pairs |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Or Air Cooling |
| Product Type: | Corrugated Pipe Extrusion Line |

