All Products
Contact Person :
Sisi Zhao
Phone Number :
+86-13853290988
Keywords [ pvc pipe making machine ] match 712 Products.
Speed Dual Wall Pipe Production Line for Double Wall Corrugated Pipe Plant Plastic Machine
| Forming Speed: | 0.5-5m/min |
|---|---|
| Moulds: | Die Head, Water Sleeve, Mould Block |
| Plastic Machine: | Double Wall Corrugated Pipe Plant |
Computerized Double wall corrugated Pipe Extrusion Line for Customized and Mould Block Production
| Advantage: | Easy To Operate |
|---|---|
| Pipe Materials: | PVC / PE / MPP / PA / HDPE |
| Material: | High-density Polyethylene (HDPE) |
HUASU HDPE Double Wall Corrugated Pipe Extrusion Line 500-2000Kg/h
| Usage Of Pipe: | Sewage, Drainage, Water Disposal, Electrical Wire Pipe |
|---|---|
| Type Of Pipe: | Double Wall Corrugated Pipe |
| Cutting Machine: | Planetary Cutting Machine |
Fully Automated HDPE Pipe Extrusion Line 60-2000kg/h Siemens PLC
| Output: | 60-2000kg/h |
|---|---|
| Delivery Conditions: | Fob /CIF /CIF |
| Structure Form: | Horizontal |
Qingdao Single Wall Corrugated Pipe Production Line , Corrugated Pipe Extrusion Machinery
| Product Type: | Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Product Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
| Color: | Stand Color |
Flexible Single Wall Corrugated Pipe Production Line CE IOS9001
| Product Name: | Single Wall Corrugated Pipe Machinery |
|---|---|
| Temperature Control: | Temperature Sensor |
| Machine Name: | Corrugated Pipe Making Machinery |
Water Supply P132kw 450kg/H HDPE Plastic Pipe Extruder
| Pipe OD: | 110-315 Mm |
|---|---|
| L:D: | 33:1 |
| Extruder: | SJ90/33 & SJ30/25 |
Customized 200-800mm HDPE Pipe Extrusion Line Double Wall Corrugated Pipe Machine
| Applicable Industries: | Building Material Shops |
|---|---|
| Production Speed: | 4m/min |
| Pipe Diameter: | 200mm /300mm/ 400mm |
32-1600mm HDPE Corrugated Pipe Production Line Automatic Extrusion
| Features: | High Productivity,competitive Price,Energy Saving,Automatic |
|---|---|
| Pipe Range: | 32-1600mm |
| Max Output: | 60-2000 Kg/h |
Single Wall Corrugated Pipe Extrusion Line with 200-2000kg/h Output Single Screw and Remote Control for 32mm-1600mm Pipes
| Corrugation Pipe Line: | Automatic |
|---|---|
| Machine Type: | Single Wall Corrugated Pipe Machine |
| Pipe Diameter Range: | 32mm-1600mm |

